Młodzieżowa Nagroda Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury – statuetka „WENA 2024”

Młodzieżowa Nagroda Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury
– statuetka „WENA 2024”

Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów w Bytomiu ogłasza konkurs „WENA 2024”, który ma promować uzdolnionych i szczególnie utalentowanych młodych twórców uczęszczających do bytomskich szkół ponadpodstawowych lub zamieszkałych w Bytomiu.

Nominacje do Młodzieżowej Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury „WENA” można zgłaszać w następujących kategoriach:
• literatura
• muzyka
• taniec
• teatr
• plastyka
• inne

Kandydatów mogą typować szkoły, placówki, stowarzyszenia, fundacje, samorządy uczniowskie i inne organizacje jak również grupy nieformalne i osoby prywatne według załączonego wniosku.

Wnioski należy przesyłać TYLKO ON-LINE:
e-mail: wszabytom@gmail.com
do dnia 16 września do godziny 15.00.

Należy wysłać w wersji elektronicznej następujące dokumenty:
• podpisany wniosek / skan lub zdjęcie /
• podpisaną Klauzulę informacyjną RODO /skan lub zdjęcie/
• 1 zdjęcie kandydata w formie elektronicznej
• uzasadnienie wniosku / opis, dokument tekstowy /
osiągnięcia, udział w konkursach, przeglądach festiwalach, wystawach, działalność artystyczna, animacyjna.

Oceny wniosków konkursowych dokona „Kapituła Weny” powołana przez Prezesa WSZA. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Statuetki „WENA” zostaną wręczone podczas uroczystej Gali w Bytomskim Centrum Kultury przy placu Karin Stanek 1 w Bytomiu, w sali TOTU, w dniu 19 października 2024 roku razem z Nagrodami Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury „MUZA” dla artystów i działaczy kultury.

O dokładnym terminie laureaci będą poinformowani telefonicznie.

Regulamin – WENA 2024

Uzasadnienie – WENA 2024