Z OSTATNIEJ CHWILI
<p>To jest promocyjny film flash. Twoja przeglądarka nie obsługuje osadzonych filmów.</p>
O nas
Imprezy stałe
Dyrektor
Kontakt
Aktualności
Archiwum
Przyjaciele
PROJEKT
"Do zródel Wisły"
PROJEKT
"Śladami wyobraźni"


Stronę odwiedzono

razy.
Dział Edukacyjny - BIBLIOTEKA


Katalog
biblioteka@mdk.bytom.pl - nasz adres do kontaktu
BIBLIOTEKA SZKOLNA MDK nr 1 – swoimi zbiorami służy czytelnikom wszystkich typów szkół jak i osobom dorosłym.

Posiada bogaty i uaktualniany na bieżąco w nowości księgozbiór. Korzysta z niej stale powiększająca się liczba czytelników.

W czytelni znajduje się pracownia komputerowa ( 7 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu), czasopisma oraz księgozbiór podręczny, z którego można skorzystać na miejscu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisania się i korzystania z naszej biblioteki.


20 listopada 2017 r.

Biblioteka MDK zaprasza do udziału w konkursie literackim wydawnictwa Dlaczemu.

Konkurs polega na napisaniu własnej książki o dowolnej tematyce, a główną nagrodą jest wydanie jej przez organizatora! Jeśli nie jesteś pewny swojej twórczości, skontaktuj się z naszą bibliotekarką, panią Anią Żyndą. Z pewnością uzyskasz fachową poradę! Szczegóły konkursu na stronie:http://dlaczemu.pl/2017/09/20/konkurs-literacki-dla-mlodziezy-zglos-swoj-udzial-wygraj-publikacje-wlasnej-ksiazki/


13 czerwca 2014 r.

Biblioteka Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 Zaprasza dzieci i rodziców do Kącika Malucha


Kącik Malucha w naszej bibliotece powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach. To miejsce, w którym można z dzieckiem posiedzieć, spokojnie pooglądać książki, poczytać wybrane fragmenty oraz wypożyczyć książeczkę do domu. Bibliotekarze prowadzą w tym miejscu zajęcia z przedszkolakami. Rodzice również mogą z niego korzystać podczas odwiedzin w bibliotece. Kącik Malucha ma zachęcić najmłodszych do korzystania z księgozbioru biblioteki. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki. Kącik dla najmłodszych, w którym znajdują się kolorowe dziecięce mebelki to również miejsce, gdzie można porysować kredkami i kolorować.Bibliotekarze: Anna Żynda i Agata KiedosAnna Żynda
nauczyciel mianowany – bibliotekarz
Absolwentka Policealnego Studium Księgarskiego w Zespole Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego w Katowicach – dyplom technika księgarstwa. Ukończyła IV – letnie studia magisterskie, kierunek: Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo-Techniczna na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczy w licznych warsztatach organizowanych przez WOM, szkoleniach i konferencjach naukowych w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Najważniejsze z nich to: Projekt – "My i świat, który nas otacza" – program czytelniczo – edukacyjny (z elementami profilaktyki) oparty na twórczości Małgorzaty Musierowicz;
Praca w jury i przygotowanie miejskiego konkursu czytelniczego – "Nasza przyjaciółka Ania" oraz współpraca przy międzyszkolnych imprezach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną MDK np. "Dzieci –dzieciom";
Ukończony cykl warsztatów – "Wybierz III sektor i pracuj z pasją" - organizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety
Kurs – Opiekun szkolnego centrum multimedialnego i informacyjnego – OCM.

Zajęcia odbywają się:

Pani Żynda Anna

Poniedziałek11.00 - 16.00
Wtorek14.00 - 19.00
Środa14.00 - 19.00
Czwartek11.00 - 16.00
Piątek14.00 - 19.00
Sobota09.00 - 14.00

Agata Kiedos – bibliotekarz, nauczyciel mianowany. Ukończyłam 5-letnie studia na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo-Techniczna na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2006 roku pracowałam jako nauczyciel – bibliotekarz w szkole podstawowej. W trakcie swojej pracy opracowałam i przeprowadziłam liczne konkursy czytelnicze i literackie, brałam udział w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach dotyczących pracy bibliotekarza oraz warsztatach czytelniczych. Od 2013 roku rozpoczęłam pracę w bibliotece Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

Zajęcia odbywają się:

Pani Kiedos Agata

Poniedziałek14.00 - 19.00
Wtorek11.00 - 16.00
Środa11.00 - 16.00
Czwartek14.00 - 19.00
Piątek11.00 - 16.00
Sobota09.00 - 14.00REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY NR 1
W BYTOMIU
(opracowany na podstawie: Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku z późniejszymi zmianami, Ustawy o bibliotekach z dnia 27 czerwca 1997 roku, Ustawie o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r., Rozporządzeniu Ministra Finansów z 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych, Statutu Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu)

1. Zbiory biblioteczne oraz internet są dostępne dla czytelników z pierwszeństwem dla zapisanych uczniów, studentów i nauczycieli z terenu miasta Bytomia.

2. Korzystanie z księgozbioru podręcznego w czytelni jest powszechnie dostępne dla wszystkich czytelników po uprzednim wpisaniu się do księgi odwiedzin.

3. Korzystanie z komputerów i internetu jest dostępne dla dzieci i młodzieży uczącej się wyłącznie w celach edukacyjnych.

4. Zbiory księgozbioru podręcznego jak i pojedyncze egzemplarze książek udostępniane są wyłącznie na miejscu. Biblioteka może dokonać ksero materiałów bibliotecznych w warunkach określonych przez Ustawę o prawach autorskich (koszty ksero pokrywa czytelnik).

5. Zapisu do biblioteki dokonuje się osobiście na podstawie dokumentu osobistego (legitymacja szkolna, dowód osobisty).

6. Czytelnik jest zobowiązany zawiadomić bibliotekę o zmianie danych osobowych, które podlegają ochronie danych osobowych.

7. Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć trzy książki na okres jednego miesiąca.

8. Czytelnik ponosi materialną odpowiedzialność za wypożyczone książki. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki odkupuje taką samą pozycję lub dostarcza inną uznaną przez bibliotekarza za przydatną bibliotece.

9. Biblioteka przyjmuje dary książkowe oraz dobrowolną opłatę członkowską w wysokości 5 złotych na rok szkolny.

10. Bibliotekarz udziela informacji dotyczących książek, doboru literatury oraz sposobu pracy z książką.

11. W razie niedotrzymania terminu zwrotu książki i nie reagowania na upomnienia w stosunku do uczniów zastosowane będzie powiadomienie rodziców i szkoły, w stosunku do dorosłych MDK wystąpi na drogę sądową.

12. Czytelnik jest zobowiązany przestrzegać regulaminu biblioteki.

Zatwierdzono uchwałą Rady Pedagogicznej nr 1/2010/2011 z dnia 11 stycznia 2011r.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ&piotrb