Z OSTATNIEJ CHWILI
<p>To jest promocyjny film flash. Twoja przeglądarka nie obsługuje osadzonych filmów.</p>
O nas
Imprezy stałe
Dyrektor
Kontakt
Aktualności
Archiwum
Przyjaciele
PROJEKT
"Do zródel Wisły"
PROJEKT
"Śladami wyobraźni"


Stronę odwiedzono

razy.
+ Dział Muzyczny - Pracownia wokalna. Zespół szantowy.

Na zajęciach dzieci i młodzież poznają tajniki sztuki wokalnej. Uczą się prawidłowego oddechu i dykcji, pracują z tekstem piosenek, analizują utwory muzyczne oraz poznają sposoby interpretacji wokalnej. Przygotowując się do występów scenicznych ćwiczą śpiew do mikrofonu i zachowanie się na scenie, a także prezentację artystyczną. Opracowany repertuar wychowankowie mają możliwość zarejestrowania w studiu nagrań, gdzie powstaje materiał do omówienia i analizy, nagrania demonstracyjne, a także profesjonalne płyty. Ponadto młodzież samodzielnie uczy się tworzyć własne teksty i muzykę. Opracowany repertuar wychowankowie prezentują podczas organizowanych przez MDK i pracownię muzyczną popisów i koncertów, na konkursach i przeglądach miejskich, ogólnopolskich, a także i międzynarodowych gdzie zdobywają wysokie lokaty i wyróżnienia. Zapraszam.

Anna Górecka - Czarny - związana z pracą i działalnością MDK nr 1 w Bytomiu od 1999 roku. Będąc absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku wychowanie muzyczne dzieli się wiedzą i doświadczeniem pedagogicznym, prowadzi warsztaty wokalne i prace jako juror na konkursach piosenek.. Obok zajęć pedagogicznych prowadzi również działalność artystyczną. Promuje dzieci i młodzież na festiwalach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Corocznie jest koordynatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej " Wiosenne "Szantowisko” Wolny czas, którego nie ma zbyt wiele, stara się poświęcić pasji żeglowania do czego i Was wszystkich zachęca :).

Zespół Happy Crew / Wesoła Załoga od 10 lat związany jest z MDK nr 1 w Bytomiu. Obecnie grupa specjalizuje się w śpiewaniu marynarskich pieśni pracy tj. szant. Większość repertuaru wykonują a’capella czyli bez towarzyszenia instrumentów. Reprezentują placówkę na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie zdobyli wiele nagród a największym osiągnięciem było zdobycie miana Zespołu roku 2010 na międzynarodowym Festiwalu „Shanties „ w Krakowie. Zespół brał udział w polsko – irlandzkim projekcie "Crossing the waves” /"Pokonać fale", efektem którego jest płyta nagrana wraz z dziećmi z irlandzkiego miasteczka Cobh. Grupa bierze corocznie udział w Wojewódzkim Festiwalu ”Wiosenne Szantowisko” organizowanym przez MDK nr 1 w Bytomiu będąc współorganizatorem imprezy-niegdyś uczestnikiem konkursów. Zespół wydał autorską płytę „Płynąć czas” i koncertował w Irlandii, we Francji i Holandii.

Więcej informacji o zespole i jego działalności znajdziecie na stronie www.happycrew.art.pl

Załoga to grupa sympatycznych młodych ludzi obdarzonych talentem muzycznym. Śpiewają różnorodny repertuar piosenek, często sami sobie akompaniują na gitarze, melodyce i instrumentach perkusyjnych. Ćwiczą również szukę śpiewu a’capella. Pod nazwą Marynarskie Chochliki wystąpili na Wojewódzkim Festiwalu WIOSENNE SZANTOWISKO w Bytomiu zdobywając II nagrodę oraz na Ogólnopolskich Festiwalach TRATWA w Chorzowie i RAFA w Radomiu, gdzie urzekli publiczność otrzymując wyróżnienie. Również w regionalnym konkursie kolęd i pastorałek w Świętochłowicach zdobyli I nagrodę. Lubią śpiewać i bawić się muzyką a na cenie czują się jak ryby w wodzie.

Pozytywni - nazwę przyjęli od pozytywnego i barwnego spojrzenia na życie. Grupę stanowią młodzi ludzie chcący doskonalić swoje umiejętności wokalne. Poznają różnorodny repertuar i występują na scenach publicznych. Zdobyli wysokie lokaty podczas bytomskiego festiwalu " WIOSENNE SZANTOWISKO", wyróżnienia w konkursie kolęd i pastorałek w Świętochłowicach. Występują na popisach i koncertach w MDK-u.

Piccolo to zespół utalentowanych i pogodnych dzieciaków w wieku 10-12 lat. Na zajęciach uczą się podstaw śpiewu, ćwiczą w grupie i indywidualnie, śpiewają na głosy. W ramach zajęć mają możliwość ćwiczyć śpiew do mikrofonu a także brać udział w sesjach nagraniowych w studiu nagrań. W ubiegłym roku Piccolo brało udział w występach publicznych oraz konkursach m.inn. „Zgrana paczka”, „Konkurs kolęd” czy też „Wiosenne szantowisko”, gdzie zdobyło wysokie nagrody i wyróżnienia.

Zajęcia w pracowni wokalnej odbywają się w:Poniedziałek15.00 – 15.45 emisja zaj.indywid. 15.50 – 16.35 emisja zaj.grupowe. 16.45 – 17.30 emisja zaj.indywid.
Wtorek15.30 – 16.15 warsztaty wokalne 16.25 – 17.55 ZAŁOGA
Środa14.45 – 16.15 PICCOLO 16.25 – 17.55 PICCOLO
Czwartek16.15 – 17.45 ZAŁOGA 17.55 – 19.25 emisja zaj.grupowe. 19.30 – 20.15 emisja zaj.indyw.
Piątek14.00 – 15.30 warsztaty wokalne 15.40 – 17.10 emisja zaj.indywid. 17.15 – 18.45 emisja zaj.indywid.
Sobota9.00 – 10.30 warsztaty wokalne dla zaawans. 10.40 – 11.25 warsztaty wokalne dla zaawans.Udział w imprezach i osiągnięcia wychowanków pracowni wokalnej instruktorka Anna Górecka
1.Udział wokalnego zespołu szantowego Happy Crew w polsko- irlandzki projekcie „Crossing the waves”/”Pokonać fale”. Wydanie płyty z szantami(2006/2007)
2. Zdobycie II miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie 2007
3. Udział w castingu i I etapie programu tvn „Mam talent” 2008
4. Zajęcie czołowych miejsc w Ogólnopolskich festiwalach szantowych:
- I miejsce „Tratwa” 2009 r.,
- I miejsce w ogólnopolskim konkursie Port Pieśni Pracy, 2009r.,
- I miejsce w konkursie szantowym w Lędzinach, 2008r,
- I miejsce „Szanty we Wrocławiu”, 2009r.,
- I miejsce „Szantki” w Kędzierzynie Koźlu, 2010r
- Nagroda” Najlepszy Debiut roku 2011 na Międzynarodowym Festiwalu „Shanties” w Krakowie
5. - Miejski konkurs Piosenki „Zgrana paczka”/Bytom/ ZAŁOGA I miejsce, PICCOLO wyróżnienie
- Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka /Zabrze/ ZAŁOGA I miejsce, HAPPY CREW I miejsce
- Wojewódzki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne szantowisko” /Bytom/ PICCOLO II miejsce, Specjalna Grupa Szantowa” III miejsce
- Ogólnopolski Festiwal” Brama Mazur” /Brodnica/ HAPPY CREW I miejsce
- Ogólnopolski Festiwal Młodych Twórców ARANŻATOR /Żyrardów/ HAPPY CREW wyróżnienie
6. Indywidualne nagrody
- Marta Gawęcka –III miejsce w konkursie miejskim „Jeśli potrafisz pchaj się na afisz”
- Karolina Maziarka I miejsce w konkursie na hymn piosenki „Bez agresji i przemocy” - Anna Wachlarz –I miejsce w konkursie piosenki Mur-mu-ran-do w Będzinie
6. Wychowankowie pracowni wzięli udział w kilku projektach studyjnych m.in. w nagraniu płyt: „Jest takie miejsce”, Zatańcz z Irmą”, „Świąteczna zadyma”, „Pokonać fale” Płynąć czas” i „Hej wyruszymy dziś na morze”.

Wychowankowie wzięli udział w prezentacjach musicali szantowych podczas Festiwali Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne Szantowisko” organizowanych corocznie w Bytomiu. Programy edukacyjne autorstwa Anna Góreckiej i Iwony Smołkowicz cieszą się dużą popularnością. W 2007 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu „Shanties” w Krakowie zostało zaprezentowane jedno z widowisk zatytułowane „Hej wyruszymy dziś na morze”. Utwór tytułowy piosenki tego przedstawienia znalazł się na liście wyczynów w Księdze Rekordów Guinnessa.


Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ&piotrb