Z OSTATNIEJ CHWILI
<p>To jest promocyjny film flash. Twoja przeglądarka nie obsługuje osadzonych filmów.</p>
O nas
Imprezy stałe
Dyrektor
Kontakt
Aktualności
Archiwum
Przyjaciele
PROJEKT
"Do zródel Wisły"
PROJEKT
"Śladami wyobraźni"


Stronę odwiedzono

razy.
Dział Sztuk Wizualnych - WITRAŻ, AKADEMIA TWÓRCZA, PLATFORMA WŁÓKNA

Zajęcia prowadzi : Aleksandra Herisz.

Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Edukacji Artystycznej PWSSP w Poznaniu w 1996 roku pod kierunkiem dr Grzegorza Dziamskiego, aneks z malarstwa pod kierunkiem ad. Andrzeja Leśnika. Dyplom z wyróżnieniem na studiach podyplomowych w 2005 roku w pracowniach: szkła prof. Kazimierza Pawlaka i witrażu ad. Ryszarda Więckowskiego na ASP we Wrocławiu.
Nagrody i wyróżnienia: 1997 – Indywidualna Nagroda Ministra Kultury i Sztuki w ramach programu „Talenty”; 1998 – „MUZA’98” – Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury; 1998 – wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Poplenerowej Sztuki Włókna Warsztat Twórczy – Kowary; 2004 - Nagroda Prezesa ZPAP na Festiwalu Tkaniny w Krakowie za prace „Niedotykalni”; 2006 – stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 2006 – Nagroda Specjalna za prace „Wrzeciona czasu” Fundacji AKAPI na IV Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna”, 2012 – statuetka stowarzyszenia Ligii Kobiet Nieobojętnych – Bytomianka Roku 2011; 2012 – MUZA 2012 - Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury dla Wolnego Stowarzyszenia Zielonych Artystów.

Zajmuje się tkaniną i wikliną unikatową, rysunkiem, witrażem oraz projektami i działaniami edukacyjnymi z zakresu sztuki. Współzałożyciel Akademii Łucznica oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego Wiklina, założyciel Wolnego Stowarzyszenia Zielonych Artystów. Jest twórcą Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej „SILEZIANY”.

Zorganizowała 12 wystaw indywidualnych oraz prezentowała swoje prace na ponad 100 wystawach i imprezach artystycznych w kraju i poza granicami. Uczestnik międzynarodowych plenerów i projektów artystycznych. Prace w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.

Zajęcia odbywają się:Poniedziałek-----
Wtorek16.00 – 18.00
Środa16.00 – 19.00
Czwartek16.00 – 18.00
Piątek16.00 – 19.00

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ&piotrb