Z OSTATNIEJ CHWILI Z powodu choroby nauczyciela zajęcia z gitary z Panem Ronaldem Tuczykontem w dniach od 15.01.2018 r. do 23.01.2018 r. są odwołanesą odwołane
<p>To jest promocyjny film flash. Twoja przeglądarka nie obsługuje osadzonych filmów.</p>
O nas
Imprezy stałe
Dyrektor
Kontakt
Aktualności
Archiwum
Przyjaciele
PROJEKT
"Do zródel Wisły"
PROJEKT
"Śladami wyobraźni"


Stronę odwiedzono

razy.
+ Osiągnięcia

Osiągnięcia są przechowywane przez okres 1 roku, a następnie przenoszone są do archiwum osiągnięć
15-17 września 2017 r.

W dniach 15-17 września br., w Chorzowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach.

Nasz Dom Kultury reprezentowali: Alicja Hajduk, Filip Mejer i Zbigniew Wiatrowski. Zbigniew Wiatrowski, z dorobkiem 6,5 punktu z 7 partii, zdobył I miejsce, wyprzedzając Macieja Jendrowiaka (6 punktów) i Wojciecha Maślankę (5 punktów). Zawodnik MDK nr 1 zdobył również punkty dla województwa śląskiego we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy

FOTOgaleria
10 września 2017 r.

W dniach 08-10 września 2017 roku, w Rudzie Śląskiej odbył się Festiwal Szachowy "Rudzkie Lato'2017".

Trzech juniorów MDK nr 1 postanowiło powalczyć z seniorami w grupie OPEN. Po bardzo dobrym występie, Zbigniew Wiatrowski zajął 3 miejsce, Patryk Dembicz 8, a Adam Matys 12. Alicja Hajduk, zajęła 4 miejsce w kategorii do lat 8, natomiast Igor Galwas wypełnił IV kategorię szachową. Oboje grali w grupie do lat 13.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.FOTOgaleria2-3 września 2017 r.

Sukces bytomskiej orkiestry

W dniach 2-3 września odbyła się jubileuszowa X edycja Tarnogórskiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda. Wśród występujących, mieliśmy także bytomski akcent, bowiem na scenie zaprezentowała się orkiestra "Power of Winds" pod kierownictwem pana Klaudiusza Jani z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Występ zespołu spotkał się z ogromnym uznaniem jurorów, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie! Ponadto, orkiestra "Power of Winds" otrzymała dodatkowe prestiżowe wyróżnienie - Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach oraz zaproszenie na wykonanie koncertu w murach tej uczelni.

Orkiestra Rozrywkowa "Power of Winds" pod dyrekcją Klaudiusza Jani została założona w 2015 roku. Bogaty repertuar orkiestry tworzą utwory o różnorodnej stylistyce - kompozycje z kręgu muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz religijnej. Obecnie zespół liczy ponad 20 muzyków, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zaś intensywna praca przynosi kolejne sukcesy. "Power of Winds" występowała razem z Ewą Urygą, czy gwiazdami śląskiej estrady: Jackiem Kierokiem, Bernadetą Kowalską, Grzegorzem Poloczkiem, zespołami De Silvers, Freje, Metrum i wieloma innymi artystami. Występy orkiestry uświetniły już wiele uroczystości kościelnych, m.in. Centralne obchody Roku św. Brata Alberta w Krakowie, 25-lecie koronacji obrazu Najświętszej Matki Boskiej Mirowskiej w Pińczowie oraz Festiwal Reginae Silesiae Gloria 2017.

Bytomskim muzykom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za ich kolejne prestiżowe dokonania.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości UM Tarnowskie GóryFOTOgaleria
22 czerwca 2017 r.

W VII Regionalnym Konkursie Małych Form Teatralnych "Teatroida" sukcesy odnieśli aktorzy grup MDK.

W kategorii szkół gimnazjalnych Teatr Jasnego Dnia ze spektaklem "Duży, zielony problem" zajął 3. miejsce. Ponadto, wyróżnienie indywidualne zdobyła aktorka tej grupy - Wiktoria Ambroży. Nagrodę indywidualną za kreację aktorską otrzymała również Karolina Bednarek (Teatr ERATO) w kategorii szkół średnich.
Gratulujemy!


17-21 czerwca 2017 r.

W dniach 17 – 21 czerwca 2017 roku w Imielinie, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W turnieju wzięło udział 6 zawodników, sekcji szachowej MDK nr 1 Bytom, w różnych grupach wiekowych. Alicja Hajduk i Filip Mejer w grupie do lat 9, Zbigniew Wiatrowski w grupie do lat 11, Patryk Dembicz i Nicolaus Letkiewicz w grupie do lat 13, Adam Matys w grupie do lat 15. W grupie dziewcząt, do lat 9, 5 miejsce zajęła Alicja Hajduk uzyskując awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów 2017. Natomiast w grupie chłopców, do lat 11, Zbigniew Wiatrowski zajął 6 miejsce, również awansując do MMJ 2017. Pozostali zawodnicy potwierdzili swoje kategorie.

Gratulujemy.

FOTOgaleria
10-14 maja 2017 r.

Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta wywalczyli złoty medal XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych LUBUSKIE 2017, które odbyły się w Drzonkowie w dniach 10-14 maja.

Gratulacje!


25 kwietnia 2017 r.

Miło nam ogłosić, że zespół VIVO prowadzony przez panią Patrycję Cisło zdobył nagrodę - Brązową Nutę podczas 63. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu w kategorii zespołów wokalnych.


Serdecznie gratulujemy wokalistkom oraz pani instruktor :)


20 kwietnia 2017 r.

Z drobnym opóźnieniem, ale nigdy nie jest zbyt późno, żeby się pochwalić :)

Karolina Bednarek zdobyła nagrodę - Laur Zielonej Róży w XX Konkursie recytatorskim dla dzieci i młodzieży "O Laur Zielonej Róży" w Rudzie Śląskiej. Następnie zdobyła także I miejsce w etapie regionalnym 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach.

Danuta Ungier także doskonale reprezentowała nasz Dom Kultury i otrzymała nagrodę - Laur Zielonej Róży w XX Konkursie recytatorskim dla dzieci i młodzieży "O Laur Zielonej Róży" w Rudzie Śląskiej.

Natomiast pani Lucyna Jaksik zdobyła wyróżnienie w Turnieju Teatrów Jednego Aktora w etapie regionalnym 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach.

Gratulujemy sukcesów zarówno recytatorom, jak również instruktorce - pani Danucie Szymczyk.
Teatr ERATO zajął pierwsze miejsce w kategorii 13-21 lat w III Wojewódzkim Festiwalu Teatralnych Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "Proscenium", który miał miejsce w Siemianowicach Śląskich.Aktorzy zdobyli uznanie jurorów spektaklem "Jak jest" Maliny Prześlugi w reżyserii pani Danuty Szymczyk. Widzowie byli zachwyceni kreacjami postaci - brawom i słowom podziwu nie było końca. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięskie występy!

FOTOgaleria
24 marca 1 kwietnia 2017 r.

Ostatnio dużo działo się w szachach.

W sobotę 24 marca 2017 nasz zawodnik, Zbigniew Wiatrowski, zdobył trzecie miejsce, w kategorii do lat 12, w turnieju o Puchar Prezydenta Świętochłowic dla dzieci i młodzieży z okazji 70-lecia Miasta.

FOTOgaleria

W sobotę 1 kwietnia 2017 braliśmy udział (13 zawodników) w XVI Grand Prix Radzionkowa – 1 edycji. Trzecie miejsce, w kategorii do lat 16, zajął Jakub Grzesiczek. Trzech zawodników, naszej sekcji, podjęło walkę w grupie seniorów. Po zaciętych pojedynkach Zbigniew Wiatrowski uplasował się na 5 miejscu, Patryk Dembicz na 12 miejscu, a Adam Matys 18.

FOTOgaleriaGratulujemy.


24 marca 2017 r.

W ostatnim czasie wychowankowie MDK doskonale zaprezentowali się w konkursach recytatorskich.

Ula i Zuzia Szmagała prowadzone przez panią Danutę Szymczyk zdobyły jedną z głównych nagród - Laur Zielonej Róży w XX konkursie recytatorskim "O Laur Zielonej Róży" w Rudzie Śląskiej. Dziewczyny-bliźniaczki pomysłowo zaprezentowały się w kategorii solistów jako dwie połowy jednej osoby, czym zachwyciły jurorów.

Z kolei Amelia Heinze, która ćwiczy pod kierunkiem pani Barbary Krupy, także zdobyła jedną z głównych nagród - Laur Zielonej Róży w XX konkursie recytatorskim "O Laur Zielonej Róży" w Rudzie Śląskiej i dodatkowo uzyskała nominację do reprezentowania miasta Bytomia w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Katowicach. Tam zaprezentowała się równie dobrze zajmując II miejsce w kategorii klas 0-3 i uzyskując wiele pozytywnych słów od jurorów.

Amelia reprezentowała nas także w Chorzowie w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk", gdzie zajęła w swojej kategorii wiekowej bardzo wysokie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy zarówno młodym recytatorkom, jak również instruktorom oraz opiekunom za trud włożony w ich przygotowanie.


18 – 19 marca 2017 r.

W dniach 18 – 19 marca 2017 roku, w Czerwionce- Leszczynach, odbył się I Turniej szachowy o Puchar Dyrektora MOSiR Czerwionka-Leszczyny 2017r.

W klasyfikacji generalnej (chłopców i dziewczynek) do lat 13, pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wiatrowski. Na trzecim miejscu, w klasyfikacji chłopców do lat 13, uplasował się Jakub Grzesiczek.

Gratulujemy.

FOTOgaleria
11-12 marca 2017 r.

W Hali Sportowej MOSiR w Mikołowie odbyły się turnieje - XV Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Burmistrza Mikołowa oraz X Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza o Puchar Dyrektora MOSiR.

MDK Bytom wystawił reprezentantów w trzech kategoriach: Junior Młodszy (Maciej Marcol, Patryk Adamczyk), Młodzik (Igor Foryś, Miłosz Mazurkiewicz, Miłosz Drozd, Zuzanna Pillarowska) oraz Dzieci (Wojciech Tetla, Iga Przestańska, Olaf Pissarek).

Maciek i Patryk od początku walczyli skutecznie. Patryk swą przygodę pucharową zakończył na 9 miejscu, zaś Maciek przedostał się do strefy medalowej i zakończył turniej na trzeciej pozycji. Gratulujemy!

W kategorii Młodzik Igor zajął 10 miejsce, Miłosz Mazurkiewicz - 17, a Miłosz Drozd - 25.

W kategorii Dzieci Wojtek zajął 18 miejsce, co świadczy o dobijaniu się do ścisłej czołówki.

Iga, Zuzia i Olaf stawiają dopiero pierwsze kroki na zawodach, ale patrząc na ich walki widzimy olbrzymie postępy.

Możemy być zadowoleni ze startu naszych reprezentantów - walki mają potencjał i kończą się dużą ilością różnorodnych trafień, co świadczy także o dobrym przygotowaniu do zawodów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom. Dziękujemy za dostarczone emocje a także życzymy coraz lepszych występów i wielu miejsc na podium.

FOTOgaleria
07 marca 2017 r.

VIII Przegląd instrumentalny "Gram Sam" w MDK Chorzów

W konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie świetnie spisali się nasi gitarzyści. Artur Koleba zdobył Nagrodę w grupie starszej, a Maciej Dobrzyniecki otrzymał wyróżnienie w tej kategorii. Chłopakom gratulujemy sukcesu a panu Sylwestrowi Sośniakowi - zdolnych wychowanków.

FOTOgaleria
07 marca 2017 r.

VIII Przegląd instrumentalny "Gram Sam" w MDK Chorzów

W konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie świetnie spisali się nasi gitarzyści. Artur Koleba zdobył Nagrodę w grupie starszej, a Maciej Dobrzyniecki otrzymał wyróżnienie w tej kategorii. Chłopakom gratulujemy sukcesu a panu Sylwestrowi Sośniakowi - zdolnych wychowanków.

FOTOgaleria
4-5 marca 2017 r.

W dniach 04-05.03 2017 r. Odbyły się w Gliwicach ogólnopolskie zawody "Muszkieter Trophy".

Z naszego klubu wystartowało 5 chłopaków i 2 dziewczyny w 3 różnych kategoriach wiekowych:

-Junior Młodszy (Patryk Adamczyk, Maciej Marcol) -Młodzik (Miłosz Mazurkiewicz, Mirosław Gońda, Zuzanna Pillarowska) -Dzieci (Iga Przestańska, Olaf Pissarek dla którego to były pierwsze tak poważne zawody).

Patrykowi udało się wygrać wszystkie walki w grupie i ukończyć pierwszą eliminację na drugiej pozycji w tabeli, dzięki czemu był zwolniony z pierwszej walki pucharowej. Po zaciętej walce o wejście do finałowej ósemki odpadł i zakończył zawody na 9 pozycji.

Maciej, wygrywając 4 z 6 walk w grupie, po pierwszej eliminacji zajmował 9 miejsce w tabeli. W pierwszej walce pokonał Dominika Głowackiego 15-10 dostając się do najlepszych 16 zawodników turnieju. Podobnie jak Patryk po zaciętej walce musiał ustąpić i również odpadł kończąc zawody na 11 pozycji.

Miłosz odniósł zdecydowanie najlepszy wynik. Wygrywając 4 na 5 walk w grupie ukończył pierwszą eliminację na 11 pozycji. Będąc zwolniony z pierwszej walki pucharowej dostał się do najlepszej 32 zawodów. Następnie pokonując Jakuba Gałeckiego 12-5 i zarezerwował sobie miejsce w "szesnastce". W kolejnej walce przyszło mu spotkać się z wyżej rozstawionym Szymonem Tarachanowiczem, z którym dał sobie radę bez większych problemów. Ostatnia swoją walkę stoczył z Piotrem Urbanem przegrywając w ostatniej tercji niepełnym wynikiem i kończąc zawody na 7 miejscu.

Mirek, wygrywając prawie wszystkie walki, po grupach zajmował wysokie 9 miejsce w tabeli. Bez problemu poradził sobie z Kacprem Łuckim wynikiem 12-7. Niestety, będąc pod presją przegrał swoja ostatnią walkę i ukończył występ w najlepszej 16 zawodów.

Najmniej doświadczona Zuzia na swych pierwszych zawodach zwyciężyła dwie walki w grupie przechodząc pierwszą eliminacje. W walce pucharowej ustąpiła o wiele bardziej doświadczonej przeciwniczce.

Jej brat, Olaf, dla którego były to również pierwsze zawody, także prześlizgnął się przez grupę wygrywając walkę.

Iga stawiła duży opór swoim rówieśniczkom wykonując wiele pięknych manewrów.

Olbrzymi sukces odniósł natomiast najstarszy z naszych zawodników - Piotr Majewski, który sędziował w Gliwicach. Zdał on bowiem egzamin na sędziego okręgowego.

Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy dalszych sukcesów naszych młodych szermierzy.

FOTOgaleria
16 lutego 2017 r.

Gratulujemy Marlenie Kozikowskiej zajęcia III miejsca w miejskim konkursie językowym "Moja wymarzona podróż".


14 stycznia 2017 r.

W Imielinie odbył się trzeci, a zarazem ostatni zjazd Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2016r.

W końcowej klasyfikacji drużyna MDK nr 1 zajęła trzecie miejsce.

Skład drużyny:

- 1 szachownica Zbigniew Wiatrowski
- 2 szachownica Adam Matys
- 3 szachownica Patryk Dembicz
- 4 szachownica Nicolaus Letkiewicz
- 5 szachownica Jakub Grzesiczek
- 6 szachownica Alicja Hajduk
- zawodnik rezerwowy Sebastian Stypa

W jedenastu rundach drużyna MDK zdobyła 15 dużych punktów, ustępując drużynom: Diagonalii Imielin i Hetmanowi Marklowice.
W klasyfikacji indywidualnej na trzeciej szachownicy – Patryk Dembicz, a na szachownicy czwartej – Nicolaus Letkiewicz zajęli drugie miejsca. Na odnotowanie zasługuje również fakt, że Patryk Dembicz uzyskał III kategorię szachową, a Alicja Hajduk IV kategorię szachową.
Gratulujemy.

FOTOgaleria


14 grudnia 2016 r.

Turniej Świąteczny o Mistrzostwo Bytomia w szermierce

W dniu 14.12.2016 roku odbył się Turniej Szermierczy o Mistrzostwo Bytomia. Zawody te są naszym corocznym świętem szermierki, o czym świadczą licznie przybyli rodzice, znajomi i fani gorąco dopingujący startujących. Walkom towarzyszyły wielkie emocje, radość zwycięstwa i łzy porażki. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a wszyscy zawodnicy - dyplomy i upominki świąteczne. Nagrody wręczały: Pani Dyrektor MDK nr 1, Agnieszka Szymańska oraz Prezes Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego, Pani Maria Adamska.

Wyniki:

Kategoria chłopcy 1997-2004

1. Kasper Chyrek AZS AWF Katowice (wychowanek MDK)
2. Patryk Adamczyk MDK nr 1 Bytom
3. Jakub Boniecki BTS Bytom
4. Maciej Marcol MDK nr 1 Bytom
5. Mirosław Gońda MDK nr 1 Bytom
6. Piotr Majewski MDK nr 1 Bytom
7. Miłosz Mazurkiewicz MDK nr 1 Bytom
8. Igor Foryś MDK nr 1 Bytom

Kategoria dziewczyny 1997-2004

1. Patrycja Ziętek BTS Bytom
2. Oliwia Włoczka BTS Bytom
3. Paulina Sadowska BTS Bytom
4. Martyna Adamska BTS Bytom
5. Agata Radecka BTS Bytom
6. Zuzanna Pilarowska MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)
7. Nicola Stefaniuk BTS Bytom

Kategoria chłopcy 2005-2006

1. Michał Kuczkowski MDK nr 1 Bytom
2. Stanisław Kondera BTS Bytom
3. Aleksy Chochołowicz MDK nr 1 Bytom
4. Szymon Wojtowicz BTS Bytom
5. Filip Uziel MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)
6. Olaf Pissarek MDK nr 1 Bytom (pierwszy start w zawodach)

FOTOgaleria


5 grudnia 2016 r.

Tomek Pawełczyk i Michał Kaleta zostali Mistrzami Czech w brydżu. Złoto wywalczyli w Hluku.

W eliminacjach nasza drużyna zajęła drugie miejsce ustępując tylko najlepszej ekipie z Czech. W drugiej rundzie wygraliśmy wszystkie swoje mecze ale nie daliśmy rady wyprzedzić gospodarzy. W półfinale musieliśmy się więc zmierzyć z drugą polską drużyną reprezentującą Warszawę. Nie daliśmy im jednak żadnych szans wygrywając 76 – 42. W finale czekała na nas ponownie najlepsza czeska drużyna. Do przerwy minimalnie przegrywaliśmy 19 – 12, jednak w drugiej połowie wyraźnie dominowaliśmy i wygraliśmy ją 32 – 4, czyli ostateczny wynik finału to 44 – 23 dla Polski U20!

Ponadto, w klasyfikacji zawodników nasza para była najlepsza w klasyfikacji Butlera.

Serdecznie gratulujemy!

(info za: http://buks.bytom.pl/jestesmy-mistrzami-czech/)GRATULUJEMY!!!


1 grudnia 2016 r.

Dnia 28 listopada 2016 roku w sali obrad Rady Miejskiej Miasta Bytomia wyróżniono i udekorowano okolicznościowym medalem Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu Ireneusza Herisza.GRATULUJEMY!!!


20 listopada 2016 r.

W Zawierciu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Szachowe Zawiercia.

W kategorii do lat 10 nasz zawodnik, Zbigniew Wiatrowski, wywalczył II miejsce, ustępując zwycięzcy tylko punktacją pomocniczą. Serdecznie gratulujemy


19 listopada 2016 r.

19 listopada 2016 roku, w Dąbrowie Górniczej, odbył się drugi zjazd Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2016r.

Drużyna MDK nr 1 grała w składzie:

- 1 szachownica Zbigniew Wiatrowski
- 2 szachownica Adam Matys
- 3 szachownica Patryk Dembicz
- 4 szachownica Nicolaus Letkiewicz
- 5 szachownica Jakub Grzesiczek
- 6 szachownica Alicja Hajduk

W czterech rundach drużyna zdobyła 7 dużych punktów. W klasyfikacji generalnej, po 2 zjazdach, drużyna MDK nr 1, z dorobkiem 12 punktów, dzieli drugie miejsce z Hetmanem Marklowice. Na odnotowanie zasługuje również fakt, że po siedmiu rundach Patryk Dembicz uzyskał III kategorię szachową, a Alicja Hajduk IV kategorię szachową.

Ostatni decydujący zjazd odbędzie się 14 stycznia 2017 roku w Imielinie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy!

FOTOgaleria


11 listopada 2016 r.

II Ogólnopolski Memoriał im. Karola Zieleźnika w szachach W prestiżowych zawodach, które odbyły się 11 listopada w Katowicach nie mogło zabraknąć reprezentantów MDK.

Nasi szachiści zagrali znakomite partie i ostatecznie zakończyli turniej na bardzo wysokich miejscach.
W kategorii do lat 10 zwyciężył Zbigniew Wiatrowski a Jakub Grzesiczek zajął 7. miejsce. Z kolei w kategorii do lat 12 trzecie miejsce zajął Nicolaus Letkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

FOTOgaleria


5 listopada 2016 r.

Sprawozdanie z turnieju szachowego: IV edycja turnieju XV Grand Prix Radzionkowa w szachach

W dniu 05.11.2016 roku, w Radzionkowie, odbyła się IV (ostatnia) edycja turnieju XV Grand Prix Radzionkowa w szachach. Wzięło w nim udział 6 reprezentantów MDK nr 1:
- Alicja Hajduk
- Nicole Baran
- Patryk Dembicz,
- Kacper Dembicz
- Szymon Segiet
- Paweł Grzesiczek
Patryk Dembicz, w grupie do 16 lat, zajął drugie miejsce. Alicja Hajduk, w grupie do lat 8, zajęła III miejsce. W klasyfikacji generalnej Patryk Dembicz, pokonując po zaciętej walce Igora Solnego, stanął na najwyższym podium, Alicja Hajduk zajęła III miejsce w grupie do lat 8. Pozostali zawodnicy również pokazali się z dobrej strony.

GRATULUJEMY

FOTOgaleria


Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ&piotrb